Dunya Kupasi
2h34m içinde
Liga BetPlay
Pzt 05:44
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

Dünya Kupası 2022 TV yayını: Tüm Dünya Kupası kanalları

2022 Dünya Kupası'nı televizyonda hangi kanallar yayınlayacak? Tüm 64 Dünya Kupası maçlarının TV programı DE, İsviçre'nin Avusturya'daki TV hakları hakkında bilgi?

Tv iletimi

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 7 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

2022 Dünya Kupası TV yayını hakkında tüm bilgiler

Hangi futbol hayranı birkaç yıl önce Advent sezonunun ortasında televizyonda bir futbol Dünya Kupası maçlarını izlemeyi düşünürdü? Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nda bu saçma fikir artık gerçeğe dönüşüyor.

Yaz aylarında çöl devleti Katar'da hüküm süren aşırı yüksek sıcaklıklar nedeniyle, FIFA ilk kez bir finali kışa taşımaya karar verdi. 20 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında, 2022 Dünya Kupası yıldızlarının izlenebileceği Noel pazarında sıcak şarap ve yumruk ile halka açık bir gösterim olacak.

Soğukta titremek istemiyorsanız, elbette TV karşısında kendinizi rahat ettirebilirsiniz. Ancak 64 Dünya Kupası maçının tümü ücretsiz TV'de canlı olarak mevcut değil - en azından Almanya'da. Burada, Almanya'nın katılımı olmadan oynanan 16 Dünya Kupası maçı, sekizinci ve çeyrek final maçlarının yanı sıra 3. sıradaki maç da dahil olmak üzere yalnızca ücretli MagentaTV'de görülebilir.

Avusturya ve İsviçre'de kamu yayıncıları, Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın TV haklarını güvence altına aldı. Orada, futbol taraftarları 64 maçın tamamını ücretsiz TV'de izleyebilir, bu sayede Avusturya'da 25 maç ORF ile işbirliği nedeniyle özel kanal ServusTV'de görülebilir. DAZN, SKY veya MagentaTV gibi ödemeli TV hizmetleri, Avusturya ve İsviçre'deki hakların tahsisinde eli boş bırakıldı.

2022 Dünya Kupası'nı kim yayınlayacak?

?  Yarışma: Katar'da 2022 Futbol Dünya Kupası?  Tarih: 20 Kasım - 18 Aralık 2022?  Dünya Kupası 2022 TV kanalı: ??  ZDF / ARD, Eflatun TV, ??  ORF 1 / ServusTV,?? BAV 2

2022 Dünya Kupası grup aşamasının TV programı

Tüm zamanlar Alman saatine göre (= Orta Avrupa Saati CET)

Futbol taraftarları, Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nda günün her saatinde futbolu dört gözle bekleyebilirler. Ön eleme turu aşamasının çoğu maç gününde, günde dört farklı başlama saati vardır: 11:00, 14:00, 17:00 ve 20:00 Almanya saati. Tabii ki, büyük açılış töreni de dahil olmak üzere 20 Kasım'daki 2022 Dünya Kupası açılış maçı da TV'de yayınlanacak.

Grup aşamasının üçüncü ve son maç günündeki maçlar her zamanki gibi paralel olarak oynanacak ve Almanya saatiyle 16:00 veya 20:00'de başlayacak.

2022 Dünya Kupası finalinin TV yayını

Tüm zamanlar Alman saatine göre (= Orta Avrupa Saati CET)

2022 Dünya Kupası eleme aşamasında, son grup maç gününde olduğu gibi, maç Almanya saatiyle 16:00 veya 20:00'de oynanacak. İki yarı final maçının her biri saat 20:00'de oynanacak, büyük Dünya Kupası finali nihayet Advent'in dördüncü Pazar günü, 18 Aralık 2022'de, Lusail City'de Almanya saatiyle 16:00'da gerçekleşecek (tüm Dünya Kupası programına buradan bakın).

Bu TV kanalları Almanya'daki 2022 Dünya Kupası'nı yayınladı

Almanya'da, geçmiş Dünya Kupalarına kıyasla çok şey değişiyor. Kamu yayıncıları ARD (Das Erste) ve ZDF, 2014 yılında Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın TV yayınının haklarını güvence altına almış olsa da, 64 maçın tamamı ücretsiz televizyonda canlı olarak gösterilmeyecek.

Deutsche Telekom ile yapılan anlaşma nedeniyle, 2022 Dünya Kupası'ndaki maçlar, on altı turu ve çeyrek finallerin yanı sıra 3.lük maçı da dahil olmak üzere toplam 16 maç, yalnızca ödemeli TV kanalı MagentaTV'de yayınlanacak. Bununla birlikte, Alman milli takımının tüm oyunları, ücretsiz TV'de (yani ZDF veya ARD'de) yayınlanmaya devam edecek olan bundan muaftır.

ARD ve ZDF'nin ortak spor hakları ajansı SportA ile dünya futbol federasyonu FIFA arasında müzakere edilen haklar paketi, canlı yayın yoluyla yayın haklarını da içeriyor. Buna daha sonra ARD/ZDF medya kütüphanesi aracılığıyla canlı ve ücretsiz olarak erişilebilir.

EURO 2021'de olduğu gibi, dünya şampiyonu Bastian Schweinsteiger, 2022 Dünya Kupası'nda TV uzmanı olarak ARD'nin canlı yayınlarına eşlik edecek. Dünya şampiyonu meslektaşı Per Mertesacker'ın ZDF için harekete geçmesi muhtemel.

Avusturya'da, ORF ve ServusTV Dünya Kupası maçlarını gösteriyor

Kamu yayıncısı ORF, 2012 yılında Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın yayın haklarını zaten güvence altına aldı ve böylece Avusturya'daki 1 numaralı Dünya Kupası yayıncısı olmaya devam ediyor. Ancak, 64 Dünya Kupası maçının tamamı ORF 1'de yayınlanmayacak. ORF 1, final turu için ServusTV ile işbirliği yaptığından, bunlardan 25 tanesi Didi Mateschitz'in TV istasyonunda gösterilecek. Bu, grup aşamasından 19 maç, on altı turluk iki tur ve iki çeyrek final maçı, bir yarı final ve 3. sıra için maçı içerir.

Buna ek olarak, Österreichische Rundfunk ve ServusTV, radyo yayınlarının, canlı akışın ve isteğe bağlı video içeriğinin canlı haklarına sahiptir. Katar'daki Dünya Kupası'nın canlı yayınlarına ve önemli anlarına bu nedenle medya kütüphanesinden ücretsiz olarak erişilebilir.

Moderatörler ve uzmanlardan oluşan ekip, ORF'de bir kez daha tanıdık yüzler gösterecek. Her şeyden önce, sunucu Rainer Pariasek ve TV uzmanı ve futbol efsanesi Herbert Prohaska'nın etrafındaki ikili, Avusturya'da kült statüsüne zaten sahip ve kesinlikle 2022 Dünya Kupası'nda birçok eğlenceli TV anı sunacak.

İsviçre televizyonunda 2022 Dünya Kupası'nın TV yayını

İsviçre'de de her şey aynı kalıyor. Kamu medya grubu SRG SSR, 2022 Dünya Kupası'nın TV haklarını güvence altına aldı. SRF, RTS, RSI ve RTR kanalları ve platformları, 64 Dünya Kupası maçının tamamını TV, radyo ve multimedyada, yalnızca İsviçre'de canlı ve ücretsiz olarak erişilebilir olarak kapsayacak. Televizyonda, oyunlar muhtemelen SRF 2'de yayınlanacak, canlı yayınlar Play SRF medya kütüphanesinde mevcuttur.

Bir Dünya Kupası 2022 maçını internette canlı yayın yoluyla izlemek istiyorsanız, tüm sağlayıcıların coğrafi engelleme olarak adlandırılan bir düzenleme ayarladığından emin olun.

Bu, Alman ARD ve ZDF kanallarının canlı yayınlarına yalnızca Almanya'da erişilebileceği, ORF yayınlarının yalnızca Avusturya'da mevcut olduğu ve BAV canlı yayınlarının yalnızca İsviçre'de çalıştığı anlamına gelir. Sözde VPN hizmetleri bu blokları atlamanıza yardımcı olabilir.

2022 Dünya Kupası için diğer bağlantılar:

Populer arama sorgulari

Tv iletimi

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin