Dunya Kupasi
2h18m içinde
Liga BetPlay
Pzt 05:44
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

Dünya Kupası Şarkısı 2022 - Dünya Kupası Şarkıları ve Dünya Kupası Finallerinin Şarkıları

Uygun bir Dünya Kupası şarkısı olmadan bir Dünya Kupası ne olurdu? Resmi Dünya Kupası şarkısı 2022 Son Dünya Kupası finallerinin hitlerinin gözden geçirilmesi.

Şarkılar Lieder

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 7 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Dünya Kupası Şarkıları - Futbol Dünya Kupası Resmi Şarkısı 2022

Her büyük spor etkinliğinde olduğu gibi, Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nda da doğru film müziği eksik olmamalıdır. Her dört yılda bir, dünya futbol federasyonu FIFA, resmi bir Dünya Kupası şarkısı sunuyor ve Katar'daki finaller için birkaç resmi şarkı içeren bir film müziği bile var.

Tabii ki, Dünya Kupası finalleri sayesinde gerçek bir yaz hiti haline gelen Dünya Kupası bağlamında büyük akılda kalıcı potansiyele sahip çok sayıda gayri resmi Dünya Kupası şarkısı her zaman vardır.

Burada size 2022 Dünya Kupası'nın hem resmi hem de gayri resmi şarkılarını sunuyoruz. Ayrıca geçmiş turnuvaların en popüler Dünya Kupası şarkılarına da bakıyoruz.

Resmi Dünya Kupası Şarkıları 2022

Dünya Kupası tarihinde ilk kez, birden fazla resmi Dünya Kupası şarkısı var. FIFA Dünya Kupası oyun müzikleri, turnuva öncesinde kademeli olarak tanıtılacak. 1 Nisan 2022'deki Dünya Kupası 2022 grup kurasında, sahnede canlı olarak sunulan ilk resmi Dünya Kupası şarkısı "Hayya Hayya" ile başlangıç sinyali verildi.

Dünya Kupası Şarkısı 2022: "Hayya Hayya (Better Together)" - Aisha, Trinidad Cardona ve Davido

2022 Dünya Kupası'nın ilk resmi şarkısının adı "Hayya Hayy (Better Together)" ve Katarlı şarkıcı Aisha, Afrobeat müzisyeni Davido ve ABD'li sanatçı Trinidad Cardona'dan geliyor. Dünya Kupası şarkısı, farklı kıtalardan gelen sesleri bir araya getirerek müzik, futbol ve dünyayı birleştirmeyi amaçlıyor. Şarkının 2022 Dünya Kupası açılış maçında veya büyük Dünya Kupası finalinde stadyumda canlı olarak sunulacağı varsayılabilir.

2. Dünya Kupası Şarkısı 2022: Ozuna & Gims'ten "Arhbo"

Dünya Kupası'nın ikinci resmi şarkısı Ağustos 2022'nin sonunda yayınlandı. Şarkının adı "Arhbo" ve Porto Riko'nun yıldızı Ozuna ve Fransız-Kongolu şarkıcı Gims tarafından söyleniyor. Şarkı, Dünya Kupası sırasında Katar misafirperverliğini temsil etmeyi amaçlıyor.

WM Song 2018: "Live It Up" - Nicky Jam feat. Will Smith & Era Istrefi

Pitbull, Shakira veya Herbert Grönemeyer gibi süperstarların son yıllarda son Dünya Kupası finalleri için şarkıları sunmasının ardından, reggaeton şarkıcısı Nicky Jam, ABD'li aktör ve şarkıcı Will Smith ve Kosovalı şarkıcı Era Istrefi ile birlikte 2018'in resmi Dünya Kupası şarkısı "Live It Up"ı söylemenin mutluluğunu yaşadı.

Dünya Kupası Marşı 2018: Jason Derulo tarafından "Renkler"

Amerikalı R&B, pop şarkıcısı ve söz yazarı Jason Derulo, "Colors" adlı şarkısıyla 2018 FIFA Dünya Kupası'nın resmi marşını sunuyor. Şarkı, Dünya Kupası sponsoru Coca Cola tarafından ortaklaşa üretildi ve Mart 2018'de piyasaya sürüldü.

Jason Derulo'nun diğer tanınmış hitleri "Watcha Say", "In My Head", "Ridin? Solo" veya "Swalla". Burada Jason Derulo'nun resmi Dünya Kupası marşı "Colors" ın videosunu izleyebilirsiniz:

2014 Dünya Kupası için şarkılar

Brezilya'daki 2014 Dünya Kupası'nın resmi şarkısı "We Are One (Ole Ola)" Jennifer Lopez ve Claudia Leitte gibi diğer süperstarlarla işbirliği yapan Amerikalı rapçi Pitbull'dan geliyor.

Shakira, 2010 yılında resmi Dünya Kupası şarkısını teslim ettikten sonra, 2014 yılında Brezilya'daki turnuva sırasında yukarı ve aşağı çalınan "La (Brasil 2014)" ile bir hit yayınladı.

2014 Dünya Kupası finalleri için iyi bilinen bir diğer şarkı, "I Love It" şarkısıyla da tanınan Icona Pop'un "All Night" şarkısıydı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Güney Afrika'daki 2010 Dünya Kupası'nın resmi şarkısı Shakira'dan geliyor. "Waka Waka" adlı şarkı birçok ülkede listelerde 1 numara oldu.

"Waka Waka" için video çekimi sırasında Shakira, şu anki partneri ve profesyonel futbolcusu Gerard Pique (FC Barcelona) ile tanıştı.

"Waka Waka" ya ek olarak, 2010 Dünya Kupası için Coca Cola marşı "Wavin? Bayrak" K? Naan büyük başarılar.

Dünya Kupası 2006 - "Yaz peri masalı" için sayısız hit

2006 Dünya Kupası'nın Almanya'da düzenlenmesine uygun olarak, Almanya'nın en ünlü şarkıcısı Herbert Grönemeyer, Almanya'daki Dünya Kupası finalleri için resmi şarkıyı "Zeit dass sich was dreh" ile teslim etti.

Grönemeyer'e ek olarak, çok sayıda başka şarkıcı ve grup da yaz peri masalını atıştırmaya çalıştı. Diğer şeylerin yanı sıra, Sportfreunde Stiller, 2014 Dünya Kupası için tekrar ısınan "54, 74, 90 ve 2006" ile akılda kalıcı bir melodi besteledi.

Alman komedyen Oliver Pocher, DFB'nin taraftar marşı için "Schwarz und Weiß" adlı şarkısını verdi ve şarkının nakaratını hala Alman milli futbol takımının gol marşı olarak kullanıyor.

Bununla birlikte, 2006'nın en başarılı single'ı, maskot "Goleo" için resmi Dünya Kupası marşıydı. Bob Sinclair'in şarkısı "Love Generation" olarak adlandırıldı ve pazar araştırması şirketi medya kontrolüne göre 2006 yılında en iyi şekilde satıldı.

Tabii ki, Shakira 2006 Dünya Kupası şarkılarından eksik olmamalı, kim ft. Wyclef Jean, Berlin Olimpiyat Stadı'ndaki Dünya Kupası kapanış töreninde sahne aldı.

Diğer tanınmış Dünya Kupası şarkıları

Burada sunulan Dünya Kupası şarkılarına ek olarak, Dünya Kupası finalleri elbette muhtemelen herkes tarafından bilinen çok sayıda tanınmış başlık da üretti.

2002 yılında, Japonya ve Güney Kore'deki Dünya Kupası'nın resmi marşı Amerikalı şarkıcı Anastacia'dan geldi.

Fransa'daki 1998 Dünya Kupası için, Latin pop yıldızı Ricky Martin, resmi Dünya Kupası şarkısıyla yaz hitini mükemmel bir şekilde sağladı:

Alman millî futbol takımı, özellikle kendi ülkelerindeki 1974 Dünya Kupası için "Fußball ist unser Leben" single'ını seslendirdi.

Alman milli takımı, Almanca konuşulan ülkelerde şarkıyla büyük bir başarı elde etti ve ikinci kez dünya şampiyonu oldu.

2022 Dünya Kupası hakkında daha fazla bilgi

Populer arama sorgulari

Şarkılar Lieder

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin