Dunya Kupasi
2h11m içinde
Kulup Dostluk Maclari 1
2h41m içinde
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

Dünya Kupası Topu 2022 - Resmi maç topu Al-Rihla hakkında tüm bilgiler

Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın resmi maç topuna Al-Rihla denir. Üretici: Adidas Dünya Kupası Topu 2022 hakkında tüm bilgiler?

Resmi Balo

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 10 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Resmi Dünya Kupası Balosu 2022

Onlar olmadan, hiçbir oyun mümkün değildir. Aynı zamanda sevgi ve nefret için bir fırsattırlar. Tabii ki, çok nadiren söylenen kahramanlar olarak varlığını ortaya koymak zorunda kalan Dünya Kupası toplarından bahsediyoruz.

Bunu değiştirmek istiyoruz ve bu nedenle son altı Dünya Kupası'nın Dünya Kupası toplarını ve Katar'daki finaller için resmi oyun ekipmanlarını sunmak istiyoruz. Tüm Dünya Kupası topları, 1970 yılından beri Alman spor malzemeleri üreticisi Adidas tarafından üretilmektedir.

Resmi Dünya Kupası 2022 Topu: Al-Rihla

Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın resmi maç topunun adı Al-Rihla ve yine Adidas tarafından üretilecek. Tabii ki, Dünya Kupası öncesinde resmi 2022 Dünya Kupası topundan çok sayıda sızıntı vardı, ancak sonunda 30 Mart 2022'deki 2022 Dünya Kupası kurasından kısa bir süre önce sunuldu.

Top esas olarak beyazdır ve birkaç üçgen benzeri şekle bölünmüştür. Bu üçgenlerin uçları mavi renkteyken, iki uzun kenarda turuncu-kırmızı renk bulunabilir. Tabii ki, Katar'daki Dünya Kupası'nın logosu ve ayrıca Dünya Kupası topu Al-Rihla'daki üretici Adidas'ın logosu eksik olmamalıdır. Son tur kışın gerçekleştiğinden satın almak için turuncu renkte eşleşen bir "kış topu" da vardır.

Bu arada, Al-Rihla Almanca'da "yolculuk" anlamına gelir ve bu nedenle en çeşitli uluslarla bir Dünya Kupası'nda yaşanan dünya yolculuğunu hatırlatır. Üretici Adidas'a göre, "Al-Rihla" Dünya Kupası tarihindeki en hızlı top. Bu arada, net satışların% 1'i, dünya çapında futbolla ilgili sosyal projeleri destekleyen bir girişim olan Common Goal'e gidiyor.

32 takım. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için 1 top? Al Rihla'yı tanıtan Katar'a 2022 #OfficialMatchBall geri sayımının #WorldCupThe şimdi başlıyor#Qatar2022 | @adidasfootball pic.twitter.com/LauuuVSO8h

2018 Dünya Kupası Topu: Adidas Telstar 18 + Telstar Mechta

Adidas'ın 2018 Dünya Kupası için Dünya Kupası topuna "Telstar 18" adı verildi ve altın harflerle basit ve klasik bir tasarımda tutuldu. Resmi maç topu, taraftarların akıllı telefon aracılığıyla kişiselleştirilmiş verileri almalarını ve topla etkileşime girmelerini sağlayan entegre bir NFC çipi içeriyordu.

Yeni maç topunun görünümü ve adı, Meksika'daki 1970 Dünya Kupası'nda ve Almanya'daki 1974 Dünya Kupası'nda kullanılan orijinal Telstar toplarını hatırlatıyordu. Ancak, yeni Telstar elbette çok daha moderndi ve kısmen fütüristik bir tasarıma sahipti.

26 Ekim 2017'de, sızdıran web sitesi "footyheadlines.com", Rusya'daki 2018 Dünya Kupası için maç topunun ilk resimlerini yayınladı ve 9 Kasım'da nihayet FIFA tarafından resmen sunuldu.

Üretici Adidas, Jabulani ile 2010 Dünya Kupası'nda ve Brazuca ile 2014 Dünya Kupası'nda parlak renklere güvendikten sonra (aşağıda daha fazlası var), Telstar 2018 en azından kısmen futbol geleneğine bir geri dönüştü.

Bu arada, on altı Dünya Kupası turundan itibaren yeni bir top oynandı. Buna "Telstar Mechta" adı verildi ve görsel olarak grup aşamasında kullanılan Telstar 18 topuna benziyordu, ancak siyah renk sıçramaları yerine kırmızıydı.

2018 Dünya Kupası Elemeleri: Avrupa Elemeleri

Avrupa için 2018 Dünya Kupası eleme topu, resmi 2016 Avrupa Şampiyonası topuyla aynı panel şekline dayanıyordu. Teknik olarak, Adidas da hiçbir şeyi değiştirmemiş gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, görsel olarak, büyük yenilikler vardı: Avrupa takımlarının Rusya'daki Dünya Kupası'nın son turuna ulaşmaya çalıştıkları top, kırmızı-beyaz-gri bir grafik baskıya dayanıyordu. Bir stadyum ziyaretçisi olarak sahip olduğunuz manzarayı gösterdi. Bu şekilde, taraftar kültürü ve sahada olanlar akıllıca ilgi odağı haline getirilmelidir.

Buna ek olarak, resmi turnuva logosu, "Avrupa Elemeleri" harfini de içeren siyah renkte de görülebilir. Kışın oynanan maçlarda topun arka planı beyaz değil, turuncuydu. Stadyum sahnesi mavi ve siyahtı.

Brezilya'da 2014: Brazuca

Her Alman futbol taraftarı, Brezilya'daki 2014 Dünya Kupası'nı düşünmeyi sever, sonuçta, turnuva şampiyonluk galibiyetiyle sona erdi. Üretici Adidas, Brazuca'yı resmi bir Dünya Kupası topu olarak Güney Amerika'daki turnuvaya getirdi.

Küre, Brezilya ulusal renklerinin yanı sıra beyaz bir arka plan üzerinde vahşi bir desende düzenlenmiş kırmızı, mavi ve siyahı gösterir. Bu, joie de vivre ve çeşitlilik anlamına gelmelidir.

#WorldCup oldukça iyiydi, değil mi? İşte en sevdiğim parçalardan bazıları. Tüm sevgiler için teşekkürler. #ballinhttps://t.co/WZz5uz9pFp

Brazuca, Brezilya'daki Dünya Kupası'nın bir bütün olarak ne olmak istediğini metaforik olarak temsil eden bir tasarıma dayanıyordu. Renkli bir parti.

Teknik olarak, Adidas topu özel bir sıcaklık düzenleyici malzemeden üretti. Bu şekilde, Dünya Kupası topu Brezilya'daki çok yüksek sıcaklıkları sorunsuz bir şekilde idare edebilmelidir.

Güney Afrika'da 2010: Jabulani

2010 Dünya Kupası için gerçek bir prömiyer yapıldı. İlk kez, bir Afrika ülkesinin Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmasına izin verildi. Ve yarıştaki tüm şüpheciliğe rağmen, Güney Afrika mükemmel bir iş çıkardı ve harika bir turnuva düzenledi.

Resmi Dünya Kupası topu Adidas Jabulani'ydi. Güney Afrika'nın ulusal renkleri, oyun ekipmanı üzerindeki grafikler olarak görülebilir: kırmızı ve sarı baskındır. Siyah yetenekli bir karşı nokta olarak görünür.

Ancak ulusal renklerden daha da önemlisi, Jabulani'nin altında gizlenen şeydir: 2010 Dünya Kupası topu, üç boyutlu şekilli sekiz panelden oluşur. Topu daha da yuvarlaklaştırdılar ve yüksek hızda bile temiz teknik sağladılar.

Güney Afrika'daki 2010 Dünya Kupası'nda mükemmelliğini yaşayan İspanyol kısa pas oyunu, bunun etkileyici bir kanıtıdır.

Adidas ayrıca topun aerodinamiğini optimize eden oluklar da topa dahil etti. Jabulani'nin uçuş özellikleri hiçbiri için ikinciydi.

2006 Almanya: Takım ruhu

2006'da nihayet zamanı gelmişti. Turnuvanın 2000 yılında verilmesinden bu yana tüm Alman futbol taraftarlarının dört gözle beklediği etkinliğe geldi: Dünya Kupası Almanya'da gerçekleşti - şimdi efsanevi yaz peri masalı gerçekleşti.

Alman milli takımının yedek kulübesinde, tabii ki o zamanlar hala Jürgen Klinsmann'ın yardımcı antrenörü olarak, belli bir Jogi Löw oturuyordu. Adidas, ev sahibi turnuva için çok özel bir top sunmaları gerektiğini biliyordu. Sonuç takım ruhu oldu.

Üretici, Alman ulusal renkleri siyah-kırmızı-altın ve Alman takım renkleri siyah ve beyaz ile zarif bir şekilde oynadı. Özellikle siyah ve altın, beyaz bir arka plan üzerinde baskın tonlar olarak kullanılmıştır.

Top, son derece yuvarlak bir yapı sağlayan 14 panelden oluşur. Ek olarak, top su itici olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu bakımdan, 2006 Dünya Kupası topu yeni standartlar belirledi.

Daha önce hiç bir top yağmurlu günlerde bile özelliklerini bu kadar iyi korumamıştı.

2002 Japonya ve Güney Kore: Fevernova

2002 yılında, Dünya Kupası Japonya ve Güney Kore'de aynı anda gerçekleşti. Alman üretici, Fever Nova'yı - "yeni ateş" - Dünya Kupası mekanlarının yerlerine ve taraftarlar için dükkanlara getirdi.

Top, altın, gri ve kırmızı renklere dayanan renkli bir tasarımla süslenmiştir.

Asya kültürünü anımsatan ve aynı zamanda dinamizm izlenimi veren özel bir şekle sahiptir. 1998'de olduğu gibi, 2002 Dünya Kupası topu köpükle doluydu.

Bununla birlikte, dış cilt için Adidas'ın yeni bir fikri vardı. Üç katmanlı bir polimer kumaş üretildi. Bu, çok daha hassas bir yörünge sağladı ve top daha önce herhangi bir futboldan daha yuvarlak olduğu için, önemli ölçüde daha yüksek bir oyun temposu arttırdı.

1998 yılında Fransa'da: Adidas Tricolore

Ev sahibi Fransa'nın ruhuna uygun olarak, 1998 Dünya Kupası topu Adidas Tricolore adını taşıyordu. Ancak, küredeki üç renk sadece çok yakından bakarsanız tanınabilirdi. Mavi güçlü bir şekilde hakimdi.

Diğer Fransız ulusal rengi kırmızı, çevredeki mavi grafiklere çok gizli bir şekilde dahil edildi. Beyaz, Fransızların ulusal bayrağını tamamlamak için, kürenin arka planıydı.

Zamanında, Adidas Tricolore, sürekli olarak bir köpük dolgusuna ve bir dermise dayandığı için tüm zamanların en modern futboluydu.

Populer arama sorgulari

Resmi Balo

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin