Dunya Kupasi
1h41m içinde
Kulup Dostluk Maclari 1
2h11m içinde
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

Dünya Kupası Playoffları 2022 - Uluslar Ligi ve Dünya Kupası Elemeleri Play-Off'ları

Dünya Kupası Playoffları 2022, Dünya Kupası elemeleri ve Uluslar Ligi Play-Offs programı + mod takımlarının başlangıç yeri tahsisinin bir karışımıdır.

Playoff

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 6 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Dünya Kupası 2022 Playoffları: Eleme ve Uluslar Ligi Playofflarının Karışımı

2022 kışında Katar'da dünya şampiyonu ve dolayısıyla gezegendeki en iyi futbol takımı olarak taçlandırılmak istiyorsanız, önce hak kazanmanız gerekir. Sadece Katar'dan gelen ev sahibi başlangıç yerini garantiledi. Avrupa'da eleme nedeniyle 13 başlangıç noktası mevcut.

2022 Dünya Kupası için bu biletlerden on tanesi, normal 2022 Dünya Kupası elemeleri aracılığıyla verilecek. Kalan üç başlangıç noktası Dünya Kupası playofflarında oynanacak. Bunlara tamamen yeni bir mod verildi. Yeni Dünya Kupası 2022 Playoffları hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik.

2022 Dünya Kupası Playoffları hakkında tüm bilgiler

? Yarışma: Dünya Kupası 2022 Playoffları?? Tarih: 24 - 29 Mart 2022? Katılan takım sayısı: 11? Verilecek biletler: 3? TV yayını: DAZN? Dünya Kupası playoff kura çekimi: 26.11.2021, 17:00

Dünya Kupası Playoffları A

Not: Ukrayna'daki savaş nedeniyle, İskoçya - Ukrayna maçı Mart'tan Haziran 2022'ye taşındı.

Dünya Kupası Playoffları B

Not: Ukrayna'daki savaş nedeniyle Rusya'nın askıya alınması nedeniyle, Polonya savaşmadan finalde

2022 Dünya Kupası Playoffları Katılımcıları

Toplam 12 takım, üç Dünya Kupası başlangıç yeri için Dünya Kupası playofflarında yarışacak. Dünya Kupası elemelerinin 10 grup ikincisinin yanı sıra elemelerde 1. veya 2. sırada yer almayan Uluslar Ligi'nin en iyi iki grup galibi, Dünya Kupası elemeleri için hak kazanır.

Dünya Kupası 2022 Playoffları - Dünya Kupası elemeleri ve Uluslar Ligi Playofflarının karışımı

Yukarıda belirtildiği gibi, Dünya Kupası 2022 playofflarının modu tamamen yenidir. Bunun nedeni, takımların bu play-off'lara katılmaya hak kazanabilecekleri UEFA Uluslar Ligi'nin artık var olmasıdır.

Ama önce ilk şeyler: 13 Avrupa Dünya Kupası 2022 biletinden on tanesi 2022 Dünya Kupası elemeleri aracılığıyla verilecek. 2022 Dünya Kupası'nın on galibi eleme gruplarına katılmaya hak kazanır. Kalan üç başlangıç noktası play-off'lar için ayrılmıştır. Bu amaçla, her biri dört takımdan oluşan üç röle çekilecektir. Bunlar, Katar'a gitmesine izin verilen yarı finaller ve finaller üzerinden oynuyorlar.

2022 Dünya Kupası play-off'larında topa katılan on iki takımdan on tanesi normal elemelerden geliyor. Eleme gruplarında ikinci sıraya ulaşan takımlardır. Bu arada, bu geçmişle karşılaştırılabilir. Ayrıca önceki Dünya Kupası playofflarında, ikinciler final turuna katılmayı umabilirlerdi.

Diğer iki takım ise Uluslar Ligi'nden. Elemelerle eşit bir temeldeler. Playoff düellolarının çekilişinde hiyerarşi yoktur.

Playoffların Uluslar Ligi takımları nasıl belirlenir?

Uluslar Ligi 2020/21 katılımcıları için belirleyici olan, 2020 sonbaharında oynanan bu yarışmanın grup aşamasıdır. Finallere normal şekilde katılamayan veya elemelerde 2. sırada bitirerek playofflara katılamayan en iyi iki grup galibi (UEFA Uluslar Ligi'ndeki genel konumlarına göre) yarışmalarına izin verilecek.

Lig üyeliği önemsizdir. A Ligi'nin dört galibi zaten düzenli olarak kalifiye olmuşsa veya yine de playofflara katılmışsa, B Ligi'nin kazananları yükselir ve bu şekilde devam eder. Bu nedenle, A Ligi'nden sözde daha güçlü takımlar, Uluslar Ligi gruplarını kazanamadıkları için playofflara kabul edilmeyebilirler.

Uluslar Ligi'nden bu takımlar uygundur

Aşağıda listelenen sırayla, aşağıdaki grup galipleri, Dünya Kupası elemelerinin en iyi on grup galibi veya en iyi on grup ikincisi arasında yer almadıkça, Dünya Kupası Playofflarına geçecektir:

Dünya Kupası 2022 Playofflarının Modu

Playofflar mini turnuvalar olarak oynanır. Toplamda, her biri dört takımdan oluşan üç röle vardır. İki yarı final ve bir final oynanacak. Rövanş maçları planlanmamıştır.

Üç turnuva galibi, Dünya Kupası başlangıç yerini dört gözle bekleyebilirler. Böylece Dünya Kupası elemelerinden sonra toplam iki maç daha oynadılar.

Aksi takdirde nakavt sisteminde Dünya Kupası kuralları kullanılır. Beraberlik durumunda, ekstra süre ve ardından penaltı atışları vardır. İç saha ve deplasman golleri, ikinci ayağın feragat edilmesi nedeniyle bir faktör değildir.

Katar'daki 2022 Dünya Kupası playoffları ne zaman gerçekleşecek?

Playoffların, normal elemelerin sona ermesinden (Kasım 2021) sonra gerçekleşmesi planlandı. Bu, olası yakalama oyunlarına ve diğer sorunlara yer açmalıdır. Ayrıca lig operasyonu mümkün olduğunca az bozulmalıdır.

Programın 24-29 Mart 2022 tarihleri arasında, yarı finallerin 24 ve 25 Mart'ta, finallerin ise 28 ve 29 Mart'ta oynanması planlanıyor.

Yeni playoffların önceki Dünya Kupası playofflarından farkı nedir?

Böylece Uluslar Ligi yeni bir faktör ekledi. Geçmişte, playofflarda yarışan elemelerden en iyi grup ikincisiydi. Ama birinci ve ikinci ayaklar vardı. Açıklandığı gibi, artık durum böyle değil. Değişikliklerin ve Milletler Ligi temsilcilerinin eklenmesinin birkaç nedeni vardı:

Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası Playoffları için neden farklı sistemler var?

Avrupa Şampiyonası playoffları, EURO 2021'den bu yana özel Uluslar Ligi play-off'ları olmuştur. Bunun nedeni, normal elemelerin ikincisinin, 24 takımın bir Avrupa Şampiyonası finaline katılması nedeniyle, Avrupa Şampiyonası finalleri için biletlerini zaten güvence altına almış olmalarıdır. İkincilerin artık küme düşmede dikkate alınmasına gerek yok.

Bununla birlikte, Dünya Kupaları için UEFA'nın emrinde sınırlı bir koşul vardır. 2022 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan sadece 13 Avrupa takımı ile UEFA, Uluslar Ligi'nin cazibesini yüksek tutmak için Dünya Kupası Playoffları için Dünya Kupası elemeleri ve Uluslar Ligi playofflarının bir karışımını seçti.

Populer arama sorgulari

Playoff

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin