Dunya Kupasi
1h47m içinde
Kulup Dostluk Maclari 1
2h17m içinde
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

H Grubu Dünya Kupası 2022 Portekiz, Uruguay, Gana ve Güney Kore ile

2022 Dünya Kupası H Grubu'nda Portekiz, Uruguay, Gana + Güney Kore yer alacak. Program, tablo ve sonuçlar dahil tüm bilgiler Prognoz ile analiz ?

H Grubu

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 6 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Katar'daki 2022 Dünya Kupası H Grubu hakkında her şey

Özellikle Almanya'dan gelen bazı taraftarlar, Katar'daki finaller için 2022 Dünya Kupası gruplarının çekilmesinden sonra bir dengesizlik olduğunu eleştirdi. Genellikle H Grubu'na atıfta bulunuldu. Portekiz, Uruguay, Gana ve Güney Kore ile birlikte burada dört takım oynuyor ve bunların hiçbiri favoriler arasında yer almıyor. Örneğin, Almanya ve İspanya'nın birbirleriyle yarışacağı Dünya Kupası E Grubu'nun görüşü ne kadar farklı.

Eleştirilerin içeriğini kesinleştirmek istemeden, 2022 Dünya Kupası H Grubu'ndaki isimler okurken diğer gruplara göre biraz daha az ses çıkarıyor. Ancak bu, dört takıma eleme turu biletini çözme şansı sunduğu için heyecan vaat ediyor. Ama ayrıntılara bakmaya cesaret edelim.

Analizde 2022 Dünya Kupası H Grubu

Aslında, H Grubu'ndaki takımların şanslı beraberliği eleme turuna bile ulaşabilir. On altı Dünya Kupası turuna katılmaya hak kazanan kişi, 2022 Dünya Kupası G Grubu'ndan bir rakiple uğraşmak zorunda kalacak. H Grubu'nun galibi, G Grubu'nda 2. sıraya karşı oynayacak ve bunun tersi de geçerlidir.

Kendi grubunuzu başarıyla tamamlarsanız İsviçre, Sırbistan veya Kamerun'a karşı çıkma ihtimali var. Bunlar aynı zamanda çözülemez görevler de değildir. Ancak, 2. sıra çok daha tatsız olurdu. Sonra Brezilya'ya karşı tüm olasılıklardan sonra on altı turuna çıkıyor.

Portekiz galip gelmeli

Hiçbir ismin gerçekten duyulmamasına rağmen, elbette hala açık bir favori var: Portekiz. Selecao en yüksek bireysel kaliteye sahiptir. Teknik direktör Fernando Santos'un Dünya Kupası yıldızı Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva, Diogo Jota, Bruno Fernandes ve Joao Cancelo gibi oyuncuları bulunuyor.

Sadece isme göre, Portekiz milli takımının bu grup da dahil olmak üzere her grupta galip gelmesi gerekecekti. Bu konuda iki görüş olamaz.

Uruguay şansını hissediyor

Uruguay beraberlikten oldukça memnun kaldı. Takım büyük şanslar bekliyor çünkü takım 2010'daki kadar güçlü. Bununla birlikte, yanlış rakipler erken bitebilirdi. Teknik direktör Diego Alonso, takımını Dünya Kupası yıldızı Federico Valverde'nin etrafında kurdu. Rodrigo Bentacur orta sahada yer alırken, yanında olağanüstü bir adam daha var.

Jose Maria Gimenez ve Ronald Araujo'nun merkez savunmada oynaması muhtemel. Hatta turnuvadaki en iyi ikili bile olabilirler. Tecrübeli Luis Suarez de Dünya Kupası'nda olmalı. Yaşına rağmen (Dünya Kupası'nda 35), hala zor anlarda karar verecek sınıfa sahip.  

Gana, geçmişin başarıları üzerine inşa etmek istiyor

Gana milli takımı 2018 Dünya Kupası'nı kaçırdı ancak Katar'daki 2022 Dünya Kupası'na katılarak bu lekeyi ortadan kaldırmayı başardı. Otto Addo ile takım, en üst düzeyde oyuncu olarak deneyim kazanmış genç ve aç bir antrenöre sahiptir. Bir antrenör olarak, sorun haline gelebilecek olanlardan yoksundur, ancak bunu yapmak zorunda değildir.

Her halükarda kadroda gerçekten iyi oyuncular var. Sadece Dünya Kupası yıldızı Thomas Partey, hücum mücevheri Kamaldeen Sulemana veya Mohammed Kunduz isimlendirildi. Bununla birlikte, en yüksek kalite söz konusu olduğunda, personel seviyesi zayıftır. Sakatlık endişeleri Gana'yı geçmemeli.

Güney Kore'yi değerlendirmek zor

Neredeyse geleneksel olarak, Güney Kore milli takımı değerlendirilmesi zor bir takımdır. Portekizli Paulo Bento ile kenarda mükemmel bir teknik direktör olduğunu söylemek güvenlidir. Bu bakımdan hiçbir rakip hata ummamalıdır. Bento zanaatını biliyor ve anlıyor. Güney Koreli yıldız Heung-min Son ile birlikte kadroda gerçek bir süperstar da var. Ancak onun arkasında, seviye önemli ölçüde düşer.

Örneğin Hee-chang Hwang, şüphesiz iyi bir forvet, ancak Son'un sahip olduğu olağanüstü kaliteye sahip değil. Aksi takdirde, kadroda çoğunlukla sağlam oyuncular var. Bunlar iyi bir günde herhangi bir rakip için baş ağrısına neden olabilir. Bundan şüpheniz varsa, Almanya'ya 2018 Dünya Kupası'nın anılarını sorabilirsiniz. Ama aynı zamanda yanlış da gidebilir.

2022 Dünya Kupası H Grubu için ipucumuz

Bu gruptaki bir tahmin, takımyıldızlarının takımyıldızı nedeniyle gerçekten zordur. Sadece teoride kağıt üzerinde okuduklarımızdan başlayabiliriz. Ve sonra birincilik için açık bir rakip var: Daha önce de bahsedilmişti: Portekiz gruptaki en güçlü takım ve galip gelmeli. İberyalılar aslında her halükarda 1. sıraya ulaşmak zorundalar. 2. sırada Uruguay'ı görüyoruz.

On altı turunda Brezilya milli takımı ile olası bir düello, yüksek gerilim vaat ediyor. Ancak, ekibin kendisinin bu özel heyecana tahammül etmek istediği varsayılabilir. Ancak bir bütün olarak H Grubu'na geri dönelim: Gana ve Güney Kore'nin sadece üçüncülük mücadelesi vereceğini düşünüyoruz. Bilindiği gibi, bu size ilerleme hakkı vermez, sadece bir teselli ödülüdür.

Populer arama sorgulari

H Grubu

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin