Dunya Kupasi
in --'--''
Kulup Dostluk Maclari 1
1h20m içinde
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

C Grubu Dünya Kupası 2022: Arjantin, Polonya, Meksika ve Suudi Arabistan

Arjantin, Polonya, Meksika ve Suudi Arabistan, 2022 Dünya Kupası Program Sonuçları + Tablo Tahmini C Grubu'nda oynayacak.

C Grubu

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 6 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Bir bakışta Dünya Kupası 2022 Grup C

Bir Dünya Kupası yaklaşırken, Arjantin her zaman Dünya Kupası'nın favorilerinden biridir. Geleneksel olarak, dünyanın en iyi oyuncularından bazıları Albiceleste için oynar. Bu bugüne kadar değişmedi. Örneğin, Arjantin'in Dünya Kupası yıldızı Lionel Messi ile belki de sahadaki en iyi oyuncu takıma liderlik ediyor. Bununla birlikte, son yıllarda Dünya Şampiyonası'nda büyük başarılar az olmuştur. En son başlık 1986'dan kalmadır. 1990 ve 2014'te finale çıktılar, ancak Almanya'ya karşı iki kez kaybettiler. Aksi takdirde, daha önce zaten bitmişti.

Bu durum, Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nda değişecek. Arjantin'in öncelikle C Grubu'nda kendini kanıtlaması gerekiyor. Ve kağıt üzerinde, bu grup favori için nankör değil. Polonya, Meksika ve Suudi Arabistan ile Arjantin'in 2022 Dünya Kupası'nda rakip olarak en azından kağıt üzerinde hiçbir şekilde daha güçlü olmayan takımları var. Bununla birlikte, gerçekte nasıl davrandığı, farklı bir konu olduğu bilinmektedir. C Grubu'nu sizin için analiz ediyoruz. 

Analizde Dünya Kupası 2022 C Grubu

C Grubu'nda ilerlemek istiyorsanız, tablodaki ilk iki sıradan birini işgal etmeniz gerekir. Bir Dünya Kupası'nda her zaman olduğu gibi, 3. ve 4. sırada yer alan takımlar elenir. Bununla birlikte, 1. kademe on altı turuna göre tavsiye edilir. Son 16 turunda, D Grubu'nun en iyi iki takımı bekliyor.

Sade bir dille, bunun anlamı: C Grubu'nun ikincisi için, D Grubu'nun galibi olarak dünya şampiyonu Fransa'ya karşı yüksek olasılıkla ikinci sırada. Bu düellonun 4 Aralık 2022'de yapılması planlanıyor. Bir gün önce, C Grubu'nun galibi, D sezonunun ikincisine karşı oynayacak. Muhtemelen Danimarka'ya karşı çıkıyor.

Arjantin baskı altında

Arjantin, Dünya Kupası'nı kazanma hırsıyla Katar'a gidiyor. Buna göre, mazeret olamaz: Arjantin milli takımı C Grubu'nda hayatta kalmalı ve aslında kazanmalıdır. Teknik direktör Lionel Scaloni'nin elindeki oyuncu materyali bunun için yeterli olmalıdır. Sonuçta sadece Messi değil. Lautaro Martinez, Angel Correra ve Cristian Romero ile takım, takımın her yerinde birinci sınıf oyuncularla doludur.

Birçok pozisyonda, bu birkaç kez bile geçerlidir. Arjantin, 2021 Copa America'yı kazanarak hala ihtiyaç duydukları açlığı hissettiklerini kanıtlayan olgun ama modası geçmiş bir takıma sahip.

Lewandowski Polonya'yı başarıya götürecek mi?

Dünya Kupası takımı Polonya'nın durumu, Arjantin'inkinden farklı değil. Teknik direktör Czeslaw Michniewicz'in emrinde Robert Lewandowski'de olağanüstü bir oyuncu var. Ama Polonyalılar için artık sadece Lewandowski değil. Örnekler arasında ofansif orta sahada Piotr Zielinski ve kalede Wojciech Szczesny sayılabilir.

Dünya standartlarında oyuncuların sayısı Arjantinliler kadar yüksek değil, ancak gezegendeki her takıma zarar vermek için yeterli. Polonya'nın 2022 Dünya Kupası yıldızı Lewandowski'nin takımın açık lideri olmasına izin verilirse, ancak tek şovmen değilse, kendi başarısını sağlayabilir.

Meksika kendini arıyor

Meksika'yı değerlendirmek zor. Teknik direktör Tata Martino'nun kadrosunda daha önceki günlerde var olan büyük isimler bulunmuyor. En ünlü oyuncu muhtemelen hücumda oynayan Hirving Lozano'dur. 2021/22 uluslararası sezonunda Edson Alvarez de dikkat çekmeyi başardı. Meksika'nın 2022 Dünya Kupası kadrosunun defansif orta sahasında yer alıyor.

Merkez forvet Raul Jimenez daha iyi günler gördü, ancak aynı zamanda takımdaki en iyi oyunculardan biri. Bu isimlerin hiçbiri dünya çapında korku ve terör yaymadı. Meksika, takıma bir yüz veren net bir liderden yoksun. Ancak rakipler Meksikalıları hafife alırsa bu da bir avantaj olabilir.

Suudi Arabistan sürpriz yapabilir mi?

Suudi Arabistan, C Grubu'ndaki en büyük underdog. Fransız teknik direktör Herve Renard'ın bu konuda hiçbir yanılsaması olmayacak. Oyuncuların hiçbiri parasını Avrupa'da kazanmıyor. Neredeyse hepsi bunun yerine yerel ligde aktif.

Bu nedenle genellikle sadece yetenekten değil, aynı zamanda en yüksek Avrupa düzeyinde deneyimden de yoksundurlar. 2022 Dünya Kupası ipuçlarında Suudi Arabistan'ın on altı turuna ulaştığını ve haklı olduğunu söyleyen herkes, zengin bahis karını dört gözle bekleyebilir.

2022 Dünya Kupası C Grubu için tahminimiz

Arjantin'i C Grubu'nun en güçlü takımı olarak görüyoruz. Bu nedenle galip gelecek ve on altı turuna ulaşacaktır. Performanslarını çağırabiliyorsa 1. sıraya da ulaşabilmelidir. Ancak Polonyalıları bu konuda şanssız görmüyoruz. Lewandowski ve ortakları için de bu durum geçerli: 2022'de Dünya Kupası'nın on altı turuna ulaşmalarını bekliyoruz.

Meksika ve Suudi Arabistan gerçek bir rekabet olamayacak kadar zayıflar. Bununla birlikte, hem Arjantin hem de Polonya'nın eleme turlarında büyük sorunlar yaşamasını bekliyoruz, çünkü Fransa ve Danimarka'nın muhtemel rakipler kadar güçlü olması muhtemel.

Populer arama sorgulari

C Grubu

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin