Dunya Kupasi
1h02m içinde
Kulup Dostluk Maclari 1
1h32m içinde
Dunya Kupasi
Pzt 16:00
Dunya Kupasi
Pzt 19:00
Dunya Kupasi
Pzt 22:00
Pazartesiden Persembeye bu haftanin en onemli futbol maclari.
Yaklasan maclar bu hafta sonu Cuma'dan Pazar'a.

2022 Dünya Kupası Biletleri Satın Al - Dünya Kupası 2022 Biletlerinin Fiyatları ve Bilgileri

Katar'daki 2022 Dünya Kupası için tüm bilet bilgileri (20.11.-18.12.) Satış aşamaları + fiyatlar Bilet tahsis detayları Dünya Kupası biletlerini buradan satın alın!

Bilet

/assets/nicole-sommer.jpg
Nicole Sommer - Futbol uzmani Son guncelleme: Pazartesi, 28.Kasim 2022 — 8 dakikada oku
Yazar Biyografisi
Merhaba. Benim adım Nicole Sommer. Ben büyük bir futbol meraklısıyım ve tüm dünyada TV'de ve çevrimiçi futbol izlemenin en kolay yolu hakkında çok fazla araştırma yapıyorum.

Dünya Kupası 2022 biletleri satın al - Katar için tüm bilgiler

2022'de Dünya Kupası'nın final turu Katar'da gerçekleşecek. Birçok yönden tarih kitaplarındaki yerini sağlamlaştırmış bir turnuva. Örneğin, ilk kez Arap Yarımadası'nda oynanacak. 2022 Dünya Kupası aynı zamanda ilk Kış Dünya Kupası'dır. Oyunlar 20 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında oynanacaktır.

22. Dünya Şampiyonası, 1978'deki finallerden bu yana en kısa olanıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, turnuva ilk kez Arap Yarımadası'nda düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca taraftar şimdiden bu özel turnuvayı dört gözle bekliyor ve bu tarihi final turunu stadyumda deneyimlemek istiyor. Bunun için Dünya Kupası biletleri gereklidir. Size biletlerinizi nasıl ve ne zaman alacağınızı göstereceğiz.

2022 Dünya Kupası için biletleri şimdi alın

Katar'daki 2022 Dünya Kupası için bilet temin etmenin üç yolu var. İlk seçenek, dünya futbol federasyonu FIFA'nın resmi web sitesi veya uygulamasıdır. Burada FIFA uygulamasında kartlara kaydolmanız ve başvurmanız gerekir. Bir bilet kazanırsanız, bir bildirim alacaksınız ve kartlar çevrimiçi hesabınızda görünecektir. Kağıt versiyonu artık mevcut değildir.

İkinci yol ulusal derneklerden geçiyor. Son turda bir Dünya Kupası takımıyla temsil edilen her dernek, taraftarları için belirli bir koşul ile ödüllendirilir. Ancak, Dünya Kupası biletleri diğer ülkelerden ilgili taraflara verilmeyecektir. Örneğin, Avusturya'da yaşıyorsanız ve Alman milli takımının bir maçı için bilet almak istiyorsanız, DFB'de başarılı olamazsınız.

FIFA veya ulusal federasyon aracılığıyla başarılı olamadıysanız veya ulusal federasyonunuzun dışındaki bir maçla ilgileniyorsanız, üçüncü bir alternatif vardır: üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla satın almak. Bilet portalları üzerinden Dünya Kupası biletleri satın almak elbette "resmi" yoldan biraz daha pahalıdır, ancak nispeten kısa sürede bilet satın alabilmenin yanı sıra çok popüler oyunlar için bilet satın alabilmenin avantajı vardır. Tabii ki, biletleri yalnızca ortak sitemiz Ticketbande.de gibi saygın bilet portallarından satın aldığınızdan emin olmalısınız. Bu arada, Uluslar Ligi 2022/23 biletlerini de arıyorsanız, oraya da bakabilirsiniz.

2018 Dünya Kupası'nda olduğu gibi, 2022 finalleri için biletler dört kategoride verilecek. Kategori 1 en iyisidir. Kategori 4 bu metin için ilginç değildir, çünkü özellikle Katar nüfusu için ayrılmış yaklaşık 350.000 kart vardır. Yani Avrupalıların bilet alabileceği en ucuz kategori 3 numara. Tüm kartlar Katar Riyali (QAR) cinsinden satılmaktadır, aşağıdaki tabloda yer alan fiyatlar yaklaşık dönüşüm fiyatlarıdır.

Biletler bireysel biletler olarak veya bir takım için bilet serisi olarak satın alınabilir (yani bir takımın tüm oyunları için). Takım serisi teorik olarak finale kadar geçerlidir. Oyun başına en fazla on bilet sipariş edilebilir. Bir hane halkı toplamda en fazla 150 kart sipariş edebilir. Farklı stadyumlarda üst üste 4 günde 4 maç için bilet serisi satın almak da mümkündür.

Rusya'da, grup maçlarındaki fiyatlar tek bir bilet için ortalama 88 avroydu. Eleme turunda, her turda tırmandılar - yarı finaller 240 avroya mal oldu. Final için 383 avro ödenmesi gerekiyordu. İkinci kategorideki biletler her zaman yüzde 60 civarında daha pahalıydı. Kategori 1 biletleri neredeyse üç kata mal oluyor.

Katar'daki Dünya Kupası için, bilet fiyatlarının Rusya'nınkinden önemli ölçüde daha düşük olduğu ortaya çıktı. En ucuz kart yaklaşık 60 avroya mal oluyor ve bu nedenle 2018'den üçte bir daha ucuz. Yerel halk 10 avronun biraz altında bilet bile satın alabilir.

Hepsi Dünya Kupası yılında olan üç satış aşaması vardır. İlk aşama 19 Ocak 2022'de, turnuvanın başlamasından neredeyse tam 10 ay önce başlayacak. Burada belirli oyunlar için biletler (eşleştirmeyi bilmeden) sipariş edilebilir. Biletlerden daha fazla başvuru olacağı için çekiliş kullanılacaktır. Takımlar için bilet serileri ve dört günde dört maç için bilet serisi de satın alınabilir. Biletleri gerçekten satın alıp almadığınıza çekiliş tarafından karar verilir. Başvuru sahipleri 29 Mart 2022 tarihinden sonra bilgilendirilecektir.

2022 Dünya Kupası gruplarının kura çekiminin ardından ikinci etap 05 Nisan 2022 tarihinde başlayacak. Burada da rastgele bir çekiliş kullanılır. Bu aşama 28 Nisan'da sona eriyor.

Bunu satış aşaması 3 izler. Biletler stoklar devam ederken alınabilir. Her şey "ilk gelen, ilk hizmet eden" veya "ilk gelen, ilk hizmet eden" ilkesine dayanır. Bu aşamada, günde birden fazla maç için bilet de satın alınabilir. Ancak, birbirini takip eden oyunlar bundan muaftır. Buna ek olarak, turnuva boyunca, yani 18 Aralık 2022'deki olası bir Dünya Kupası finaline kadar bir takımı takip edebileceğiniz koşullu taraftar biletleri de vardır. Başvuru sahiplerine, en erken 31 Mayıs'a kadar bilet tahsisi hakkında bilgi verilmeyecektir.

Ulusal birlikler ayrıca kendi oyunları için çok küçük birlikler alırlar. Ancak hepsinin aslında onlar için özel satış düzenlemeleri var. Örneğin, Almanya için, milli takımın resmi fan kulübünün üyeleri ilk erişim hakkına sahiptir.

Her zamanki gibi, 2022 Dünya Kupası açılış maçı final stadyumunda gerçekleşmeyecek. Bu, 20 Kasım 2022'de Almanya saatiyle 17:00'de el-Beyt Stadyumu'nda görülebilir. Bilet alırsanız, elbette gösteriyi tesis bünyesinde canlı olarak izleyebilirsiniz. Sekiz stadyumun her birine, 2022 Dünya Kupası'nın eleme turlarından biri için sözleşme verildi. Bundan sonra, Khalifa Uluslararası Stadyumu ile beş stadyum daha kullanılacak, daha sonra sadece 3. sıranın görülmesi için maç yapılacak ve diğer dört stadyum çeyrek finallere ve yarı finallere ev sahipliği yapacak.

Evet, Katar'a girmek ve stadyuma girmek için Katarlı yetkililer "Hayya Kartı" olarak adlandırılan bir tür taraftar kimliği talep ediyorlar. Bunu elde etmek için bilet numaranızı ve konaklamanızı sağlamanız gerekmektedir. Hayranlar Qatar2022.qa Hayya Kart ve konaklama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Populer arama sorgulari

Bilet

Hakkimizda    Sartlar ve kosullar     Bize Ulasin